icoKal
icoKal

Balkánská cesta  

okruh: Srbsko, Makedonie, Albánie, Černá Hora a Bosna a Hercegovina

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
14 490 Kč/osobu
autobusem
polopenze
Hotel

Program zájezdu

1. den

odjezd z ČR odpoledne: Plzeň, Praha, Č. Budějovice přes Slovensko, noční přejezd Maďarska do Srbska.

 

2. den

v dopoledních hodinách příjezd do Srbska, první zastávkou bude Manasija - srbský opevněný klášter, založený počátkem 15. století jako rodinné mauzoleum Lazarevičů. Rešavská jeskyně – jedna z nejnavštěvovanějších jeskyní Srbska. Ubytování v Niši.

3. den

ráno přejezd do hlavního města Makedonie - Skopje na řece Vardar. Podnikneme výlet lanovou dráhou na vrchol Vodno s výhledem na okolní hory. Vrchol zdobí 66 metrů vysoký monumentální Kříž tisíciletí – největší toho druhu na světě. Přejezd do centra města: prohlídka historického jádra, dům Matky Terezy a pevnost Kale z 6. století, turecký kamenný most z 15. století atd. Zdejší lázně Daud Paša byly kdysi největší na celém Balkáně. Odjezd do kaňonu Matka - projížďka lodičkami po kaňonu, přejezd do oblasti Ohridu, ubytování.

4. den

Prohlídka Ohridu (UNESCO). Ohrid se stal v 9. a 10. století nejvýznamnějším centrem slovanské kultury a vzdělanosti, která se odtud dál šířila po východní Evropě. Ohrid je přezdíván také „balkánským  Jeruzalémem“. Je známý např. i ohridskými perlami tvořenými ze šupin zdejších pstruhů. Výlet lodí po jezeře Ohrid do Sv. Naumu. (Sv. Naum byl žákem sv. Cyrila a Metoděje.) Zde si prohlédneme stejnojmenný klášter s bohatě zdobenými freskami a neobyčejným ikonostasem. Podnikneme krátký výlet lodičkami na Crni Drim ke zdejším unikátním vývěrům. Návrat na ubytování.

 

5. den

Tirana - prohlídka hlavního města Albánie: památník národního hrdiny Skanderbega, Ethem Beyova mešita, parlament a tzv. pyramida – bývalé mauzoleum diktátora Envera Hodži (dnes kongresové centrum). Součástí prohlídky bude také návštěva Hodžova podzemí v centru, odkud diktátor vládl zemi. Výjezd visutou lanovkou na horu Dajti (1.600 m), ubytování v Tiraně.

6. den

po cestě návštěva Krujë, rodiště Skanderbega. Bude následovat přejezd do Černé Hory, zastávka v městě UNESCO Boce Kotorské - zatopené ústí řeky je největším přírodním zálivem na jihu Jaderského moře. Ubytujeme se na území Bosny a Hercegoviny v Neumu.

7. den

ráno se zastavíme v údolí Neretvy v městečku Počitelj (hrad a mešita). Odpoledne strávíme prohlídkou nádherného Mostaru (UNESCO), jehož symbolem je Stari most, původně z 16. století. Za jugoslávské války byl most zcela zničen a až v letech 2001 - 2004 došlo k jeho obnově. Na levém břehu na most navazuje obchodní ulička kujundžiluk s krámky řemeslníků. Ze zpřístupněného minaretu mešity paši Koski Mehmeda se naskýtá nádherný výhled na celé město Blaganj. Procházka k mystickému dervišskému klášteru, který stojí nad krasovou vyvěračkou řeky Buna. Návrat na ubytování v Neumu.

8. den

Celodenní pobyt na plážích v Neumu, večer odjezd s nočním přejezdem směr ČR.

9. den

V ranních hodinách návrat do Prahy.

Cena obsahuje

6 nocí ve 3-4 hvězdičkových hotelech, 6x polopenzi, dopravu autobusem a průvodce

Cena neobsahuje

vstupné 60 EUR, cestovní zdravotní pojištění včetně storna zájezdu 630,-Kč
Příplatek pro osobu v 1-lůžkovém pokoji 3.000,-Kč.

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá Amico travel, s.r.o. (IČO: 07615621)

Makedonie - Ohrid
© Dreamstime.com
Makedonie - Skopje - Most umění
© Dreamstime.com
Albánie - Tirana
© Dreamstime.com
Černá Hora - Boka Kotorská
© Dreamstime.com
Bosna a Hercegovina  - Mostar
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...

 

České Budějovice
+420 606 600 907
rezervace@quicktour.cz