icoKal
icoKal

Arménie a Gruzie 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
35 990 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
letecky
Hotel

To nejlepší ze zemí skvělého koňaku, velký poznávací okruh za nádhernou přírodou, fascinujícími historickými památkami, přátelskými lidmi a skvělým jídlem a vínem. Jerevan, chrám Garni s římskými lázněmi, klášter Geghard, klášter Khor virap, výhled na Ararat, údolí Tsaghkadzor, jezero Sevan a Sevanavank, Tbilisi, klášter Bodbe, Kakheti, Sighnaghi, Telavi, akademie Ikalto, klášter Alaverdi, Mtskheta, Svetitskhoveli.

Program zájezdu

1. den

setkání účastníků zájezdu na letišti Václava Havla v Praze, odlet do Arménie s jedním přestupem v Evropě (možnost zajištění transferu na letiště), přílet do Jerevanu, transfer do hotelu, odpolední okružní jízda městem a prohlídka nejkrásnějších míst tohoto starobylého centra Arménie. Prohlídka města s průvodcem nás zavede k Matenadaranu - jedna ze světově nejproslulejších starověkých knihoven, která se pyšní nádhernými exponáty starověké literatury, ale také překrásnými miniaturními freskami... Prohlídka parku „Vítězství“ s nádherným výhledem na celé město se sochami Davida a Matky Arménie. Další prohlídka nás zavede ke „Kaskádovému komplexu“, budově státní opery. Závěrem neopomeneme ochutnat pravý arménský koňak v palírně ArArAt Brandy, která produkuje skvělý koňak již od roku 1887... Cestou zpět do hotelu procházka po Severním bulváru a náměstí Republiky a prohlídka zpívající fontány. Nocleh.

2. den

po snídani se vydáme do podhůří Araratu. Cestou zastávka na fotografie u oblouku Charents s nádherným výhledem na Ararat. Prohlídka chrámu Garni, který byl postaven v pohanské éře Arménie králem Tr´dat v prvním století a zasvěcen bohu slunce. Chrám se stal od roku 301, kdy Arménie přestoupila na křesťanství, letním sídlem králů, a proto můžeme v blízkosti chrámu obdivovat pozůstatky královského paláce, zejména nádhernou dochovanou mozaiku královských koupelí. Poté se přesuneme k nádhernému rituálu pečení Arménského chleba zvaného Lavash (rituál zapsán v roce 2014 do UNESCO). Odpoledne budeme trávit v dalším architektonickém skvostu Arménie - ve středověkém klášteře Geghard (UNESCO), který je snad nejkrásnějším příkladem arménské středověké architektury 12. století. Večer návrat do Jerevanu do našeho hotelu a nocleh

3. den

dnes se po snídani vydáme do Ashtarak, přímo pod horu Ararat ke klášteru Khor Virap, který je nejvýznamnějším poutním místem Arménie. Na tomto místě byl uvězněn Sv. Gregory na konci třetího století a o 14. století později zde byl vystavěn skvostný klášter s nejkrásnějšími výhledy na Ararat. Poté se přesuneme do městečka Alidzor odkud se vydáme ke kostelu Noravank (sídlo středověkých arménských umělců) a budeme pokračovat k architektonickému skvostu oblasti - klášteru Tatev, který býval nejbohatším středověkým klášterem v Arménii. Nepřekonatelná pevnost Tatev byla důležitým náboženským centrem, ale také strategickým místem královské dynastie Syunik s několika tajnými podzemními cestami. Cestu je možno absolvovat pěšky nebo lanovkou. Návrat do Jerevanu do našeho hotelu, nocleh.

4. den

po dobré snídani započne další putování, tentokráte do údolí květů k městu Tsaghkadzor, které je nejslavnějším arménským zimním střediskem ve východní části Teghenských hor. Z lanovky budeme mít nejlepší výhled na nádhernou přírodu plnou zeleně, alpských květů a vrcholky okolních hor. Dalším programem tohoto dne bude prohlídka kláštera Kecharis a cesta k nejdelšímu Kavkazskému vulkanickému jezeru Sevan, které leží  v nadmořské výšce 1.900 m n.m. chráněné vrcholky hor vyššími než 3.000 m n.m. Na břehu jezera budeme odpoledne obdivovat klášter Sevanavank z roku 874, který byl vystavěn na počest královy dcery Mariam. Večer návrat do hotelu v Jerevanu a nocleh.

5. den

volný den v Jerevanu k odpočinku, nákupům, návštěvě muzeí, galerií či jen lenošivému toulání překrásným historickým centrem města

6. den

po snídani se přepravíme na Arménsko – Gruzínskou hranici do Bagratashenu. Odtud budeme pokračovat do hlavního města Gruzie do Tbilisi, kde se ubytujeme a večer si prohlédneme nejkrásnější místa historického centra města s památkami sahajícími až do 5. století na březích řeky Mtkvari. Navštívíme a nejmalebnější čtvrť města – Metekhi s kostelem, prohlédneme také katedrálu Sioni, baziliku Anchiskhati, odkud se dostaneme pohodlně lanovkou na pevnost Narikala ze 4. století, která dominuje celému městu. Cestou zpět na hotel pak spatříme ještě sirné lázně s termálními prameny a skleněný most. Nocleh ve Tbilisi.

7. den

po snídani se vydáme do regionu Kakheti, který je světově proslulý výrobou prvotřídního vína. Navštívíme klášter Bodbe. Odpoledne se přesuneme do Sighnaghi, malého městečka s neopakovatelným panorama Kavkazských velikánů, které je živým skanzenem historických měst této oblasti (zděné domečky s tradičními visutými balkóny a kapličkami na střechách domů). Údolím Alazani se k večeru dostaneme do Telavi, kde se ubytujeme a přespíme. 

8. den

dnes se o dobré snídani vypravíme k prohlídce vyhlášeného kláštera Ikalto, který založil již v 6. století jeden z tzv. Třinácti asyrských otců – křesťanských duchovních, kteří přišli na území Gruzie. V klášteře byla později založena akademie – církevní vysoká škola, která patřila ve středověku k nejlepším vzdělávacím zařízením světa. Odpoledne nenecháme odpočívat naše fotoaparáty cestou krásnou přírodou a zejména při příjezdu k malebnému klášteru Alaverdi ze 6. století s katedrálou, která pochází ze století jedenáctého. Večer se vrátíme do Tbilisi k noclehu v námi již známém hotelu.

9. den

po snídani nás v závěru zájezdu čeká to nejkrásnější co Gruzie nabízí. Vydáme se totiž do Mtskhety, které bylo ve středověku hlavním městem země, jeho náboženským i kulturním centrem (UNESCO). Navštívíme klášter Jvari ze 6. století, který dominuje městu a řece Aragvi i katedrálu Svetitskhoveli, která je známá tím, že je zde pohřbena část Ježíšova roucha. Křivolaké kamenné uličky města plné obchůdků se suvenýry a kavárničkami nás zajisté zlákají k posezení u dobrého oběda, kávy či čaje. Odpoledne se vrátíme do Tbilisi a navštívíme muzeum Simon Janashia, katedrálu Sameba a tradiční bazar Dry bridge vernissage, kde můžeme nakoupit řadu ručně vyráběných suvenýrů, drobných šperků apod. Poslední nocleh v Tbilisi

10. den

po snídani transfer na leště a odlet do Prahy. 

Cena obsahuje

leteckou přepravu Praha - Jerevan, Tbilisi - Praha včetně odbaveného zavazadla, letištní taxy a příplatky, transfery klimatizovaným mikrobusem, 9 nocí v hotelích 3*/4*, 9x snídani, služby česky nebo slovensky hovořícího místního průvodce v průběhu pobytu v Arménii a Gruzii, vstupy do navštěvovaných objektů

Cena neobsahuje

cestovní pojištění, lanovka Tsaghkadzor (cca 5 USD), obědy, večeře, spropitné

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 15

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Arménie - Ararat
© Dreamstime.com
Arménie - Jerevan
© Dreamstime.com
Gruzie - klášterní komplex Gelati
© Dreamstime.com
Gruzie - Svetitskhoveli Cathedral Mtskheta
© Dreamstime.com
Gruzie - Tbilisi
© Dreamstime.com
Gruzie - Tbilisi
© Dreamstime.com
Gruzie - Tbilisi
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz