Anglie - Poleťte za zážitky do Londýna

Letošní sérii „Quick“ eurovíkendů odstartoval květnový Londýn. Z toho, co lze v Londýně vidět, chybělo jediné – déšť. Místo toho nás hlavní město Spojeného království přivítalo nefalšovaným letním počasím. Zklamané bylo pouze teplé oblečení v našich příručních zavazadlech.

Po příletu a ubytování jsme se vydali na tradiční procházku centrem Londýna, od Buckinghamského paláce po The Mall až na Trafalgarské náměstí. A protože jsme byli po cestě upřímně vyhladovělí, zamířili jsme rovnou přes Piccadilly Circus a Leicester Square do restaurace v Chinatownu, kde jsme „snědli-co-jsme-mohli“. Podvečerní jízda double-deckerem i procházka kolem Big Benu a Westminsterského opatství byla skvělým zakončením prvního dne (pokud nepočítáme posezení u dobře vychlazené pinty piva v pubu kousek od hotelu).

Na zážitky byl bohatý především druhý den. Hned po snídani jsme vyrazili na vyhlášený trh s potravinami – Borough Market, kde někteří neodolali a ochutnali pravé anglické Pimms. Cesta po nábřeží Temže ke Katedrále svatého Pavla byla proto hned veselejší. Přes finanční čtvrť City of London, která byla v sobotu příjemně poloprázdná, jsme došli až k Toweru, jehož návštěva je v Londýně prakticky povinností. To nejlákavější ale přišlo v podvečer, který začal pohledem na loď proplouvající pod otevřeným mostem Tower Bridge a následovala cesta lanovkou Emirates Air Line přes řeku Temži. Ta svou výškou některé trochu vyděsila, ale výhledy z lanovky všechny počáteční obavy nechaly zapomenuté v nástupní stanici. Příjemným zpestřením byla hodinová plavba po řece přes celý Londýn. A že večerní „let“ na Londýnském oku je nezapomenutelným zážitkem, je asi zbytečné popisovat.

Neděle byla tradičně volnější. Někteří ji využili k nákupům, posezení v pubu nebo k výletu do centra Londýna a čajového obchůdku Twinings, kde čaj nakupuje i královská rodina. Je snad lepší suvenýr než čaj, který každé ráno snídá sama Alžběta II.? Snad jen vzpomínka na vynikající oběd u Jamieho Olivera, který byl poslední naší zastávkou před podvečerním odletem do Prahy.

Chcete i vy zažít takový víkend v Londýně? Není nic jednoduššího, než se přihlásit na ten další, který se letí už v srpnu. A pozor – právě a pouze v srpnu můžete navštívit Buckinghamský palác a jeho zahrady. Královnu zde sice nepotkáte, v tu dobu tráví svou letní dovolenou na Balmoralu ve Skotsku, ale i tak bude návštěva královského paláce a jeho zahrad něčím, na co se vzpomíná nejen při čaji o páté.

Autor článku: Jiří Šaman, cestovní kancelář QUICKTOUR

Velká Británie - Londýn - večerní let na London Eye
© Jiří Šaman - Quicktour
Velká Británie - Londýn - Wesminsterské opatství
© Jiří Šaman - Quicktour
Velká Británie - Londýn - podvečerní Big Ben
© Jiří Šaman - Quicktour
Velká Británie - Londýn - historický double-decker
© Jiří Šaman - Quicktour
Velká Británie - Londýn - posezení v pubu patří k poznávání Londýna
© Jiří Šaman - Quicktour
Velká Británie - Londýn - výhled na kopule St. Paul´s Cathedral
© Jiří Šaman - Quicktour
Velká Británie - Londýn - Millenium Bridge
© Jiří Šaman - Quicktour
Velká Británie - Londýn - beefeater u Toweru
© Jiří Šaman - Quicktour
Velká Británie - Londýn - čajový obchůdek Twinings
© Jiří Šaman - Quicktour
Velká Británie - Londýn - pohled na otevřený Tower Bridge
© Jiří Šaman - Quicktour
Velká Británie - Londýn - Greenwich z vodní hladiny
© Jiří Šaman - Quicktour
Velká Británie - Londýn - Tate Modern
© Jiří Šaman - Quicktour
Velká Británie - Londýn - noční pohled na Houses of Parliament
© Jiří Šaman - Quicktour

 

České Budějovice
+420 606 600 907
rezervace@quicktour.cz