icoKal
icoKal

To nejlepší ze Švýcarska a slavnost Unspunnen

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj 1/2 SWC
8 490 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
pokoj 1/3-6 bez SWC
7 190 Kč/osobu
pokoj 1/1 SWC
9 490 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
autobusem
polopenze
Hotel

Velmi oblíbený zájezd se opravdu drží hesla "To nejlepší ze Švýcarska" – nechybí zde nic, co by neměl žádný návštěvník této země vynechat: jízda lanovkou a  nejrozšířenějším švýcarským veřejným dopravním prostředkem – vlakem, návštěva čokoládovny a sýrárny, jedno z  nejkrásnějších švýcarských měst – malebný Luzern. A zejména skutečnost, že navštívíme dvě nejvyhlášenější horské oblasti na světě – Jungfrau a oblast Matterhornu. Zájezd je koncipován jako poznávací v kombinaci s lehkou až středně náročnou turistikou. U všech pěších túr máme připraveno více variant, jak pro náročnější turisty, tak odpočinkové trasy vhodné i pro seniory.

Nenechte si ujít návštěvu jedinečné švýcarské slavnosti UNSPUNNEN 2017 v malebném Interlakenu. Tato lidová slavnost se pořádá jednou za 12 let a je považována za největší a nejkrásnější folklórní událost na světě. Čeká Vás nezapomenutelná přehlídka švýcarského folklóru – krojovaní pastevci, nebojácní zápasníci, lidová hudba a pradávné tradice a zvyklosti. Případná návštěva festivalu 27.08. – 28.08. bude organizována z Wilderswillu individuálně (vlakem).

Pokud si chcete užít slavností v Interlakenu o trochu více, doporučujeme ubytování přímo v centru města v hotelu City Hotel Oberland ***. 

 

UBYTUJTE SE PŘÍMO V ITERLAKENU A UŽIJTE SI NAPLNO UNSPUNNEN

(klikněte zde)

Program zájezdu

1. den

odjezd večer z ČR, noční přejezd přes Německo do Švýcarska

2. den

ráno přijedeme dopoledne navštívíme jedno z nejkrásnějších měst Švýcarska - Luzern na břehu řeky Reuss, projdeme se podél jezera Vierwaldstätter See s pohledem na vrchol hory Pilatus (2.132 m n. m.). Nejslavnější památkou města je dřevěný most s kaplí Kappellbrücke. Odpoledne se přesuneme na ubytování do Wilderswillu. Volný program. Pro zájemce návštěva slavnosti UNSPUNNEN odjezd autobusem do Interlakenu, kde proběhne zahájení slavnosti. Odjezd na večeři na ubytování.

3. den

po snídani odjedeme do Lauterbrunnen, odtud vlakem do Wengenu a lanovkou z Wengenu na Männlichen. Poté nás čeká turistika s pozvolným klesáním přes Kleine Scheidegg (cca 2 hodiny). Dále budeme pokračovat:

a) do Grindelwaldu vlakem

b) pěšky z Kleine Scheidegg pod severní stěnou Eigeru do zastávky Alpiglen cca 2,5 hodiny

c) do Grindelwaldu pěšky cca 4 hodiny

Odjezd autobusem z Grindelwaldu do Wilderswilu.

4. den

ráno návštěva soutěsky Aareschlucht, odjezd autobusem pod vodopády Reichenbachfälle, odtud historickou lanovkou vyjedeme na místo, kde byl v souboji zavražděn Sherlock Holmes. Odpoledne navštívíme skanzen v Ballenbergu u Brienz, druhá skupina si může zvolit procházku k Brienzskému jezeru, poté odjezd do Interlakenu - možnost účasti na velké švýcarské slavnosti UNSPUNNEN, která se koná jednou za 12 let a je považována za největší folklórní setkání na světě (přehlídka švýcarských tradic: švýcarští zápasníci, krojovaní pastevci, lidová hudba a folklórní tradice)

5. den

ráno odjezd z hotelu přes Interlaken do oblasti Grimsel, krátká zastávka u přehrady a průsmyku Grimsel (pěkné výhledy na fotografování), v poledne vlakem z Täsche do Zermattu - oblast Matterhornu 4.477 m n. m., 25 vrcholů vyšších než 4.000 m n. m., z Zermattu se nabízejí následující možnosti turistiky:

a) budeme pokračovat vlakem z Zermattu na Gornergrat - 3.130 m n. m. (je možné vidět 29 čtyřtisícovek), zpět pěšky o jednu stanici níže na Riffelberg 2.585 m n. m. (cca 1,5-2 hodiny) – krásné výhledy na oblast Matterhornu nebo pro zdatné turisty sestup až do Zermattu

b) metrem na Sunnegu 2.300 m n. m., dále kabinkovými lanovkami na Blauherd (2.571 m n.m.) a event. lanovkou na Rothorn (3.222 m n. m.), pěšky z Blauherdu cestou pěti jezer do Riffelalmu (cca 3 hod), event. do Zermattu (4,5 hod)

c) lanovkami až na Klein Matterhorn 3.883 m n. m. (ledovec) - jen při krásném počasí. Individuální prohlídka překrásného horského městečka Zermattu s výhledem na Matterhorn (muzeum, hřbitov obětí velehor)

d) Matterhorn Glacier Trail – jedinečná trasa morénovým polem ve výšce 3.000 m n. m. těsně pod úpatím Matterhornu. Lanovkou na Trockener Steg a pěšky do Schwarzsee Paradise. Malé převýšení a nádherné výhledy.

Večer odjezd do ČR s nočním přejezdem.

6. den

příjezd do České republiky v poledních hodinách

Popis ubytování

Hotel Schönbühl s venkovním bazénem ve Wilderswilu, 4 km od Interlakenu. Od hotelu je překrásný výhled na okolní horské panorama. Dvoulůžkové a jednolůžkové pokoje mají vlastní sociální zařízení, větší tří- až šestilůžkové pokoje mají pěkné společné sociální zařízení na patře (ve čtyřlůžkovém pokoji lze ubytovat samostatně i 2 nebo 3 osoby).

Poznámka

Program se může aktuálně měnit dle pokynů průvodce v závislosti na počasí. Minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu: 38.

Cena obsahuje

3 noci v hotelu, 3x polopenzi, dopravu busem, průvodce

Cena neobsahuje

vstupné a lanovky (cca 180 CHF), cestovní pojištění

Tento zájezd pořádá Quicktour s.r.o. (IČO: 28115244)

Švýcarsko - Unspunnen 2017
© http://www.unspunnenfest.ch/
Švýcarsko - Matterhorn od jezera Grünsee
© Switzerland Tourism
Švýcarsko - Lucern - Kapellbrücke
© Luzern Tourismus AG
Švýcarsko - Lucern - Jezuitský kostel
© Luzern Tourismus AG
Švýcarsko - to nejlepší ze Švýcarska - švýcarská příroda
© Switzerland Tourism / Marcus Aebischer
Švýcarsko - vodopády Reichenbachfälle
© Switzerland Tourism / Christof Sonderegger
Švýcarsko - to nejlepší ze Švýcarska - švýcarská příroda
© Switzerland Tourism / Beat Mueller
Švýcarsko - To nejlepší ze Švýcarska - Wilderswil - hotel Schönbühl
Švýcarsko - To nejlepší ze Švýcarska - Wilderswil - hotel Schönbühl
Švýcarsko - To nejlepší ze Švýcarska - Wilderswil - hotel Schönbühl
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 386 350 220
info-cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
info-praha@quicktour.cz