icoKal
icoKal

Madeira a květinový festival 

s návštěvou Lisabonu

Zvolte si termín:

Název Cena od  
pokoj 33 990 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
letecky
snídaně
Hotel

Na „Ostrově květin“, Madeiře, panuje po celý rok příjemné subtropické podnebí, díky kterému se zde tolik daří květeně. Najdete zde nádherné bujné zelené hory, zčásti podobné Jižní Americe, přímořská městečka nabízejí úchvatné výhledy na oceán. Ve volné přírodě rostou orchideje, strelicie, kaly a jiné exotické květiny. Květy jsou na Madeiře všudypřítomné a jejich krása a vůně pohladí po duši každého. Zažijete jednu z největších slavností na ostrově – světoznámý Květinový festival. Zájezd je prodloužen o pobyt a prohlídku Lisabonu.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Lisabonu, přílet na Madeiru v nočních hodinách, ubytování

2. den

po snídani odjezd do hlavního města Madeiry - Funchal prohlídka města s místní, česky mluvící průvodkyní, návštěva tržnice Mercado, ochutnávka proslulého madeirského vína v nejstarších vinných sklepích ostrova, lanovkou na horu Monte, návštěva botanické zahrady, fakultativně krátký sjezd na typických proutěných saních. Návrat do hotelu.

3. den

volný den

4. den

ráno odjezd do Funchalu místní dopravou, na radničním náměstí proběhne dětská slavnost „Zeď naděje“, sem přicházejí děti z celého ostrova, aby na tuto zeď položily květinu a tím vyjádřily naději pro lepší svět.

5. den

dopoledne volný program, odpoledne odjezd do Funchalu místní dopravou na Květinový festival - Grand Parade (cca od 16:00): stovky tanečníků v kostýmech, průvod alegorických vozů za zvuků hudby, celou atmosféru doprovází nezapomenutelná vůně květin, po skončení průvodu odjezd do hotelu.

6. den

celodenní výlet na západ ostrova: návštěva městečka Camara de Lobos (oblíbené místo rekreace Winstona Churchilla, v přístavu kotví replika lodě Kryštofa Kolumba), dále budeme pokračovat busem do oblasti Encumenada (cesta vede směrem nahoru a zavede nás přes čtyři různá vegetační pásma – část původního pralesa UNESCO). Vyjedeme na náhorní plošinu Paul da Serra, odtud se vydáme pěšky na trasu Bica de Cana, která vede podél levády pod vodopády, a přes náhorní plošinu doputujeme až do Porto Moniz (přírodní koupaliště z lávových kamenů). Fakultativně oběd (14 EUR). Poté pojedeme autobusem na vyhlídku s vodopádem Veo da Noiva, známým také jako „Nevěstin závoj“. Dále přes São Vicente přejedeme až k jižnímu pobřeží (cestou vyhlídka na nejvyšší útes Evropy Cabo Girão i s políčky pod ním). Návrat do hotelu.

7. den

volný den – možnost celodenního lodního výletu na ostrov Porto Santo včetně 3-hodinové okružní autobusové jízdy po zajímavých místech ostrova

8. den

celodenní výlet na východ ostrova: návštěva vesnice Camacha, kde se nachází manufaktura proutěného nábytku, dále busem na třetí nejvyšší vrchol Madeiry Pico do Arieiro (1.818 m n. m.), návštěva městečka Ribeiro Frio s proslulou pstruží farmou, odtud se pěšky vydáme podél levady Balcoes (balkóny) – zavlažovací kanál, který protéká v samém srdci hor, a odkud spatříte fantastické panoramatické výhledy na okolní krajinu. Fakultativně oběd v Casa de Cha do Faial (cca 14 EUR). Dále pojedeme autobusem do městečka Santana, kde se nacházejí jedny z posledních typických madeirských domů ve tvaru písmene „A“. Na zpáteční cestě se zastavíme na vyhlídce Ponta do Rosto. Návrat na ubytování.

9. den

ráno let z Madeiry do Lisabonu, ubytování v hotelu v centru města, polodenní prohlídka Lisabonu: odpoledne si prohlédneme staré město (náměstí Praça do Comércio, katedrála Sé, pevnost Jorde atd.)

10. den

celodenní prohlídka Lisabonu: čtvrť Belém (UNESCO) s Památníkem objevitelů v čele s Jindřichem Mořeplavcem, Belémskou věž, klášter sv. Jeronýma, v centru města se svezete historickou tramvají, navštívíte náměstí Rossio a neogotický Santa Justa výtah, tržnici atd. Po Lisabonu se budeme pohybovat městskou dopravou (metro, tramvaj, bus ev. loď).

11. den

z hotelu přesun na letiště a odlety z Lisabonu do Prahy

Popis ubytování

Ubytování: Galo Resort se nachází ve městě Canico, 20 minut jízdy od centra Funchalu v bezprostřední blízkosti moře. Resort má přímý přístup do moře a do bazénů se slanou vodou. Je možné si zapůjčit kola a zacvičit si ve fitness. K zázemí hotelu patří i potápěčské centrum.

Galo Resort Hotel Galomar *** Tříhvězdičkový hotel leží přímo na pobřeží směrem do vlastního zálivu a je obklopen zelení. Pokoje třípodlažní budovy mají krásný pohled na Atlantik. Probíhá zde cvičení aerobiku, je možné si zahrát stolní tenis, squash, bedminton a šipky. Ve vedlejším hotelu Galosol můžete navštívit restauraci s nabídkou pokrmů místní a mezinárodní kuchyně, na kterých si mohou hosté pochutnat na terase s výhledem na oceán.

Poznámka

Minimální počet účastníků: 14. V tomto termínu je plánována letecká přeprava se společností TAP. CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k aktuálním podmínkám.

Cena obsahuje

10 nocí v hotelu (8x ubytování v resortu Galoresort *** na Madeiře a 2x v Lisabonu v hotelu Holiday Inn Lisbon Continental 4*), 10x snídani bufetem), letenku vč. letištních poplatků (Praha – Lisabon – Funchal a zpět), transfer letiště-hotel-letiště na Madeiře i v Lisabonu, 3x celodenní autobusový výlet (Funchal, východ a západ ostrova), průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupné do navštěvovaných objektů a lanovku (cca 90 - 110 €)

Možnost fakultativních výletů: celodenní lodní výlet na ostrov Porto Santo, polodenní výlet na skalnatý poloostrov Ponta de Sao Lourenco (cca 4 hod. chůze - půldenní nenáročná turistika pro milovníky přírody), leváda Marocos - známá jako „Mimózová levada“ (délka cca 9 km – 2,5 hodiny chůze), katamarán – člun Rota de Cetáceos (plavba na moře a podél pobřeží s pozorováním delfínů)

Tento zájezd pořádá Quicktour s.r.o. (IČO: 28115244)

Portugalsko - Madeira - květinový festival ve Funchalu
© Dreamstime
Portugalsko - Madeira - flóra květinového ostrova
Portugalsko - Madeira - Květinový festival
Portugalsko - Madeira - flóra květinového ostrova
Portugalsko - Madeira - flóra květinového ostrova
Portugalsko - Madeira - Květinový festival
Portugalsko - Madeira - Květinový festival
Portugalsko - Madeira - botanická zahrada ve Funchalu
© Dreamstime
Portugalsko - Madeira - Funchal
© Dreamstime
Portugalsko - Madeira - Santana - typické domečky ve tvaru A
© Dreamstime
Portugalsko - Madeira - typická květena
© Dreamstime
Portugalsko - ovocný trh ve Funchalu
© Dreamstime
Portugalsko - Madeira - Camara de Lobos
© Dreamstime
Portugalsko - Madeira - Porto Moniz
© Dreamstime
Portugalsko - Madeira - Camara de Lobos
© Dreamstime
Portugalsko - Lisabon - Belémská věž
© Dreamstime
Portugalsko - Madeira - Květinový festival
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 386 350 220
info-cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
info-praha@quicktour.cz