icoKal
icoKal

Wroclaw a krásy Dolního Slezska

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
4 490 Kč/osobu
autobusem
snídaně
Hotel

Program zájezdu

1. den

odjezd z Prahy v 6 hodin, první zastávkou bude městečko Zabkowice Slaskie, jehož historie bývá spojována s románem M. Shelleyové o Frankensteinově monstru, prohlídka starobylého města se zříceninou zámku, který patříval Jiřímu z Poděbrad Křivá věž, kostely a další zajímavé památky vč. „Frankensteinovy laboratoře“; poté přejezd do Vratislavi (Wroclaw) – prohlídka historického centra města: Rynek (považovaný za jedno z nejkrásnějších náměstí nejen v Polsku), goticko-renesanční radnice a početné výstavné domy, tzv. Jatki, chrám svaté Alžběty s domky Jeníček a Mařenka, barokní komplex univerzity s velkou síní Aula Leopoldina, klášter bernardinů s muzeem architektury, možnost návštěvy tržnice; místní zajímavostí jsou Wroclawskie Krasnale – trpaslíci ve Vratislavi, početné vtipné bronzové sošky skřítků rozmístěné všude po Vratislavi, kteří vás provedou po zajímavých místech a uličkách, ubytování ve městě.

2. den

snídaně, výjezd na vyhlídku nejvyššího polského mrakodrapu, Tumský ostrov – nejstarší část města založeného českým knížetem Vratislavem aneb prohlídka „malého Vatikánu“: duchovní centrum, katedrála Jana Křtitele, kostel sv. Kříže, obří Panorama bitvy u Raclawic, Szczytnický park s půvabnou japonskou zahradou, Hala století (UNESCO) od Maxe Berga s rozsáhlou parkovou úpravou, možnost prohlídky Národního muzea nebo Afrikárium (moderní pavilon ve vratislavské zoo, kde Vás 1 km dlouhá stezka provede 5 africkými krajinami s velkolepými vodopády, pod kterými se koupají hroši, skleněným tunelem pod hladinou Červeného moře či džunglí Konga), večerní město, posezení u večeře.

3. den

snídaně, Henryków – klášterní komplex a cisterciánský kostel, procházka zahradou; Kamieniec Zabkowicki s gotickým kostelem a novogotickým zámkem na kopci; Zlaty Stok – návštěva dolu s ložisky rudy zlata a arzenu – podzemní turistická trasa, „Štola Gertruda“, „Chodba Smrti” s gnómem a podzemní vodopád v „Černé štole“, můžete využít i speciální skluzavku, krása krajiny Kladské kotliny, návrat do Prahy do půlnoci.

Poznámka

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38.

Cena obsahuje

dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídani, průvodce.

Cena neobsahuje

vstupy cca 160 PLN, jednolůžkový pokoj a komplexní cestovní pojištění.

Tento zájezd pořádá Geops - cestovní kancelář, s. r. o. (IČO: 25633261)

Polsko - Wroclav
© Dreamstime.com
Polsko - Wroclav
© Quicktour s. r. o. - OŠ
Polsko - Wroclav
© Dreamstime.com
Polsko - Wroclav
© Quicktour s. r. o. - OŠ
Polsko - Wroclav
© Quicktour s. r. o. - OŠ
Polsko - Wroclav
© Dreamstime.com
Polsko - Wroclav
© Quicktour s. r. o. - OŠ

Seznam článků k tomuto zájezdu

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 386 350 220
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz