icoKal
icoKal

Mauricius - perla Indického oceánu

letecky
bez stravy
Apartmán

Mauricius je zelený ostrov uprostřed Indického oceánu, který nadchne každého návštěvníka. Není zde žádná masová turistika, ani znečištění přírody. Nepotřebujete vstupní víza, ani žádné očkování. Je to oáza klidu, ostrov, který si oblíbili obdivovatelé přírodních atrakcí, gurmáni, milovníci opalování i sportovci. Pláže patří k nejcennějším pokladům ostrova. Většina pobřeží je ohraničena korálovým útesem, který odděluje vody oceánu od klidných pobřežních lagun, které jsou lemované zlatými plážemi s jemným pískem a kokosovými palmami.

 

Doporučené výlety v době volného programu:

individuálně místní dopravou sousední přírodní park se safari Casela. Tady můžete na 250 ha plochy zažít i procházku se lvy, projížďku na koních či velbloudech, děti mohou krmit papoušky a jiná zvířata. Adrenalinové atrakce nabízí canyoning, via ferrata či přechod „nepálského mostu“. Milovníci šnorchlování si mohou na místě zamluvit výlet za delfíny. Místním busem dojedete do nedalekého moderního obchodního centra Cascavelle.

 

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy s přestupem v Istanbulu nebo Dubaji a dále let na Mauricius

2. den

přílet na letiště v Mahébourgu, transit mikrobusem na místo ubytování – cca 50 km na západní pobřeží ostrova – středisko Flic en Flac.

3. den

celodenní odpočinek na místních rozlehlých bílých plážích ve stínu palem a hájů přesličníků.

4. den

celodenní výlet mikrobusem na jihozápad ostrova. Pobřežní silnice přes Tamarin (luxusní hotelové resorty, oblast solných odpařovacích jezer), La Preneuse (pozůstatky pobřežního opevnění), Grande Riviére Noire (rybářská osada s mangrovými močály), dále se cesta začne prudce zvedat do hornatého vnitrozemí. Bujnou tropickou vegetací se projíždí k bráně přírodního parku Chamarel. K vidění jsou obrovské želvy, ananasové plantáže a pestrý svět květeny. Zastávka u stometrového vodopádu, vyhlídky. Přesun na poloostrov Le Morne, zde se nalézá 4 km „top“ pláží ostrova pod majestátní 556 m vysokou horou Morne. Čas na koupání.

5. den

volný den pro vlastní rekreaci. Silvestr (program bude upřesněn na webu)

6. den

Nový rok - volný den

7. den

výlet do hlavního města Port Louis. Prohlídka moderního multikulturníhoměsta včetně poštovního muzea s legendární známkou. Návštěva tržiště a pobřežní kolonády s vládní budovou a četnými památníky. K vidění jsou všude budovy z koloniálního období a chrámy zdejších komunit. Následně přesun do královské botanické zahrady Pamplemousses. Kromě přehlídky mnoha druhů exotických palem, stromů, orchidejí, jsou zde i obrovské lekníny Victoria amazonica.

8. den

výlet mikrobusem do oblasti centrální plošiny – národní park Black River Georges. Přes Curepipe, Floréal k poutnímu místu hinduistů – jezero Grand Bassin – s unikátními chrámy. Jde o jezero sopečného původu, které ročně navštíví cca půl miliónu hinduistů s obětními dary, 2. nejposvátnější místo mimo Indii. Zpět pojedeme přes Plaine Champagne kolem vodopádů Riviére Noire Falls přes Chamarel do Flic en Flac.

9. den

volný den

10. den

výlet s koupáním na východním pobřeží – pláže Belle Mare, případně lodí z Trou dÉau Douce na pláže ostrovů Íle aux Cerfs (loď za příplatek). Cestou vnitrozemím k vidění jsou třtinové plantáže, sady citrusů, banánovníků a liči. Možnost zastávky např. v Centre de Flacq k nákupu suvenýrů či textilu.

11. den

dopoledne volno, ukončení pobytu a transfer na letiště k odbavení a odlet

12. den

přílet do ČR, s mezipřistáním v Istanbulu/Dubaji.

Popis ubytování

Ubytování: apartmánový komplex Le Tribord a Silver Sand se skládá z apartmánů, kdy každý apartmán má 2 ložnice se 2 lůžky, koupelnu/WC, obývací místnost se sedací soupravou a plně vybavenou kuchyní. WiFi je v ceně ubytování. Apartmány mají balkon nebo terasu. Ubytování je bez stravování. V blízkosti ubytování je možnost stravování všeho druhu.

Poznámka

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 14

Cena obsahuje

9x ubytování v apartmánech Le Tribors a Silvers Sands Studios bez stravy, letecká přeprava na trase Praha-Istanbul/Dubaj-Mauricius a zpět vč. všech tax., transfery letiště-hotel-letiště, 5 výletů dle programu, českého a místní průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupné do navštěvovaných památek, jízdné lodí (cca 100 €)

Tento zájezd pořádá Quicktour s.r.o. (IČO: 28115244)

Mauricius - perla Indického oceánu
© Dreamstime.com
Mauricius - perla Indického oceánu
© Dreamstime.com
Mauricius - perla Indického oceánu
© Dreamstime.com
Mauricius - perla Indického oceánu
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 386 350 220
info-cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
info-praha@quicktour.cz