icoKal
icoKal

EXPO 2017 ASTANA, Kazachstán, Kyrgyzstán

a příroda a velehory Kyrgyzstánu

Zvolte si termín:

Název Cena od  
pokoj 49 990 Kč/osobu
letecky
speciál (10x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Hotel

EXPO 2017 je název mezinárodní výstavy, která se bude konat Astaně od 10. června do 10. září 2017. Hlavní téma této události bude „Future Energy“, což v překladu znamená energie budoucnosti. Bude se zabývat budoucností energie, jejím využití a novými zdroji, snižováním emisí. Expo 2017 bude první mezinárodní výstava na půdě bývalého Sovětského svazu. Očekává se návštěva 5,5 milionu turistů a účast více než 100 států světa. Výstavní komplex na rozloze 25 ha navrhlo slavné americké studio Adrian Smith + Gordon Gill Architecture. Nová futuristická městská čtvrť bude ekologická a bude nabízet výstavní pavilony, kongresovou halu i bydlení.

Více info o výstavě najdete na oficiálních stránkách (klikněte zde)

 

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy v 17:50 přes Moskvu do Astany (Kazachstán)

2. den

přílet do Astany v 6:15, hotel - dřívější ubytování, odpočinek, odpoledne prohlídka Astany, hlavního města Kazachstánu (od roku 1997); původně stepní městečko zažilo nebývalý stavební boom a uprostřed kazašské stepi bylo postaveno moderní Megacity, prohlídka města zahrnuje i Atameken (miniatury Kazachstánu a Kaspického moře na ploše 1,7 hektaru). Na závěr okružní cesty městem si prohlédneme vyhlídkovou věž Astana – Bajterek, symbol mytologického životního prostoru. Nocleh.

3. den

celodenní návštěva areálu EXPO 2017, návrat na ubytování a nocleh.

4. den

dopoledne pokračování prohlídky města: Pyramida míru a souladu – globálního centra náboženského porozumění (77 metrů vysoká), Chan Šatyry – obří průhledný stan přes území města 150 m vysoký, Ak Orda - Prezidentský palác, v 19:00 transfer na nádraží, přejezd nočním rychlíkem z Astany do Alma Aty (nocleh ve 4-lůžkovém kupé).

5. den

příjezd do Alma Aty cca v 9:30, hotel - dřívější ubytování, prohlídka města, Panfilovův park, Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, vysokohorské středisko Medea s rychlobruslařským areálem ve výšce 2.200 m n. m., Čimbulak – horské středisko (jízda lanovkou do nadmořské výšky přes 3.000 metrů). Nocleh.

6. den

celodenní výlet do kaňonu Charyn, který je „menším bratrem“ Velkého kaňonu v Americe. Táhne se podél stejnojmenné řeky v délce 154 km a obklopují ho až 300 m vysoké skály, jež byly formovány během 12 milionů let. Oběd během dne, návrat do Alma Aty, možnost večeře, nocleh.

7. den

hraničním přechodem Karkara vjedeme do Kyrgyzstánu, dojezd do Karakolu, prohlídka dřevěného pravoslavného kostela a dunganské mešity, možnost návštěvy místního muzea, nákupy na místní tržnici, ochutnávky místních specialit, nocleh

8. den

pěší výlet lesní rezervací Karakol – Ak Suu Naturpark (4 km, cca 1,5-2 hod.), vesnice Tepke s koňským rančem, oběd, možnost shlédnout rytířský souboj Ulak Tatysh, návrat do Karakolu. Nocleh.

9. den

Karakol – soutěska Semjonovka (pěší výlet střední obtížnosti, cca 8 km během 2-3 hodin), poobědváme formou pikniku u pastevců ovcí v místních jurtách nebo pod širým nebem. Cholpon Ata – středisko na pobřeží druhého největšího jezera na světě (po Titicaca v Bolívii) – jezera Issyk-Kul (1607 m n. m.), zhlédneme petroglyfy – nápisy staré 2.000 let, fakultativně možnost plavby lodí po jezeře s event. koupáním. Nocleh.

10. den

jezero Issyk Kul, přesun do přírodního parku Chon Kemin, možnost výletu na koních nebo jízda koňským povozem do vedlejší vesnice Karal Dobo, večeře u kyrgyzské rodiny (místní speciality), nocleh.

11. den

tranzit do Biškeku. Cestou návštěva minaretu Burana (unikátní náhrobní kameny balbaly z 6. – 10. stol.). – věž stojí uprostřed rozlehlé planiny, na místě zaniklého karachanidského města Balasagun, Biškek (Bishkek) – prohlídka hlavního města Kyrgyzstánu (dříve Frunze), hlavní třída plná zeleně, náměstí Ala-Too s majestátní jezdeckou sochou hrdinného Manase, kyrgyzského hrdiny, u památníku Nezávislosti uvidíme pravidelné střídání stráží. Mezi další nejvýznamnější památky patří Státní historické muzeum. Nocleh.

12. den

dopoledne nákupy na největším kyrgyzském bazaru Osh, nabízí se zde pestré středoasijské zboží, místní ochutnávky, všude je přítomna neopakovatelná atmosféra, odpoledne odlet z Biškeku (cca v 16:20 hod.) přes Moskvu, přílet do Prahy cca ve 21:05 hod.

Poznámka

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 15! Od 1.1.2017 byla zrušena turistická víza do 30 dnů do Kazachstánu!

Cena obsahuje

leteckou dopravu Praha – Moskva – Astana, Bishkek – Moskva – Praha vč. všech poplatků, 12x ubytování v hotelu/pensionu ve dvoulůžkových pokojích (včetně dřívějšího ubytování), 1x nocleh v nočním vlaku (4lůžková kupé), 10x snídaně, 2x oběd, 2x večeře, doprava mikrobusem, vlakem, vstupy do národních parků, ekologické poplatky, 1x vstupenka na EXPO 2017 Astana, místní průvodce, český průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupenka na EXPO na 2. den, vstupy a lanovky (cca 100 USD)

Tento zájezd pořádá Quicktour s.r.o.

Kazachstán - EXPO 2017
© Dreamstime.com
Kazachstán - EXPO 2017
© EXPOASTANA2017
Kazachstán - EXPO 2017
© EXPOASTANA2017
Kazachstán - EXPO 2017
© EXPOASTANA2017
Kazachstán - Astana
© Dreamstime.com
Kazachstán - Astana
© Dreamstime.com
Kazachstán - Astana
© Dreamstime.com
Kazachstán - Astana
© Dreamstime.com
Kazachstán - Astana Mešita Nur Astana (Světlo Astany)
© AkSai Travel Bishkek
Kazachstán - Astana moderní architektura
© AkSai Travel Bishkek
Kazachstán - Alma Aty televizní věž Kok Tobe
© AkSai Travel Bishkek
Kazachstán - Alma Aty - Park Pamfilova
© AkSai Travel Bishkek
Kazachstán - Medeo vysokohorské středisko
© AkSai Travel Bishkek
Kazachstán - kaňon Charyn - celkový pohled
© AkSai Travel Bishkek
Kazachstán - kaňon Charyn
© AkSai Travel Bishkek
Kyrgyzstán - minaret Burana
© Dreamstime.com
Kyrgyzstán - koňské hry Nomádů
© Dreamstime.com
Kyrgyzstán - koňské hry Nomádů
© AkSai Travel Bishkek
Kyrgyzstán - bazar Osh
© Dreamstime.com
Kyrgyzstán - Issyk Kul - jurty u jezera
© AkSai Travel Bishkek
Kyrkyzstán - jezero Issyk Kul
© AkSai Travel Bishkek
Kyrgyzstán - lov orly
© AkSai Travel Bishkek
Kyrgyzstán - typická krajina
© AkSai Travel Bishkek
Kyrkyzstán - stáda u jezera Issyk Kul
© AkSai Travel Bishkek
Karakol - pravoslavný kostel Nejsvětější Trojice
© AkSai Travel Bishkek
Kayrgyzstán - slavnostní hostina
© AkSai Travel Bishkek
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 386 350 220
info-cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
info-praha@quicktour.cz