icoKal
icoKal

Sardinie - smaragd Středomoří

pobytový zájezd s výlety

Zvolte si termín:

Název Cena od  
pokoj 12 990 Kč 11 490 Kč/osobu
autobusem
bez stravy
Vila

Tento ostrov láká svými krásnými plážemi, které jsou srovnávány s plážemi Karibiku. Pobytově – poznávací zájezd vás zavede na písečné pláže jižní části ostrova, uvidíte zajímavé skalní útvary, rozeklaná pobřeží, zajímavá městečka a historické památky.

Program zájezdu

1. den

odjezd z Prahy přes České Budějovice v časných ranních hodinách, transit přes den ve směru: Salzburg, Verona, Pisa a Livorno. Odplutí trajektu z přístavu Livorno ve 22.00. Možnost noclehu ve v lodních kajutách (za příplatek).

2. den

ráno vylodění v přístavu Olbie. Celodenní výlet po jihovýchodě ostrova. Záliv Orosei – nádherné bílé pláže s ostrovy při pobřeží. Přejezd krasovou oblastí do Dorgali, možnost návštěvy některé z jeskyní (Ispinigoli). Při pobřeží prohlídka prehistorických nurágů Arvu. Zastávky na vyhlídkách v horských průsmycích nejvyššího masivu a NP Gennargentu (Gola su Gorroppu - kaňon, Genna Silana, Genna Cruxi – průsmyky). Krátká zastávka v městečku Baunei na svahu s výhledy na pobřeží. Krásné pobřeží kolem turistického střediska Arbatax – bílé pláže, rudé porfyrové útesy u Capo Bellavista, saracénské strážní věže, hrad della Medusa u Lotzorai, hrobky gigantů Domus de Jamas u Tortoli. Jižně po pobřeží a náhorní rovinou Ogliastra – tradiční vesnice Bari Sardo. Poté cesta krajinou Salto di Quirra, bez civilizace, s výjimkou kostelíka San Nicolo di Quirra. Večer příjezd na místo týdenního pobytu – „Královské pobřeží“ Costa Rei – letovisko Sant’Elmo. Ubytování.

3. den

volný den na koupání a slunění.

4. den

dopoledne volno. Odpoledne odjezd na mys Capo Carbonara s možností koupání na některé z pláží, procházka ke strážní věži na útesech. Večerní návštěva střediska Villasimius – restaurace, bary, obchůdky, přístav, možnost posezení.

5. den

volný den na koupání a slunění. Večerní výlet do nedalekého střediska Costa Rei.

6. den

výlet po jižním pobřeží ostrova. Po pobřežní panoramatické silnici přesun do hlavního města Sardinie – Cagliari v „Andělském zálivu“. Město je starší než Řím a pyšní se největší římskou stavbou na ostrově – Anfiteatro Romano a nejstarším kostelem ostrova – San Saturno. Krásné výhledy na přístav a promenády se nabízí z hradebních ochozů a věží – např. Sloní věž, Saint Remy, vyhlídková terasa Umberto. Procházka starobylou čtvrtí Stampace, budova univerzity, katedrály, radnice, šlechtické paláce…. Prohlídka archeologických areálů – Nora a Pula – kdysi řecko-punské přístavy, dnes zbytky chrámů, hrobů, lázní, mozaiky. Možnost koupání na některé z romantických bílých pláží oblasti Chia (písečné duny a jezírka s plameňáky). Večer návrat do S. Elmo.

7. den

celý den volno.

8. den

dopoledne výlet po pobřeží do Villasimius, možnost nákupů, koupání na některé zdejší pláži, či možnost výletu lodí na nedaleké ostrovy Isola di Cavoli nebo Isola Serpentara. Odpoledne návrat do S. Elmo.

9. den

dopoledne ukončení pobytu a předání apartmánů, volno na koupání, odpoledne odjezd ze střediska do Olbie – noční trajekt vyplouvá ve 22:00 hod.

10. den

ráno vylodění v Livornu, transit Itálií, Rakouskem, do ČR, příjezd ve večerních hodinách.

Popis ubytování

Ubytování: Rezidence Sant Elmo je moderní komplex přízemních a jednopatrových vilek, umístěných v krásných zahradách, 150 – 250 m od písčité pláže, 5 km od letoviska Costa Rei a 15 km od města Villasimius. Vilky trilo lux (60-65 m2) se skládají ze dvou oddělených ložnic po dvou lůžkách, obývacího pokoje s vybavenou kuchyní a 2 lůžky, koupelny a WC, terasy nebo balkonu. Jedná se o luxusní ubytování s klimatizací, TV a pračkou. V areálu je supermarket a pizzerie. Je zde možnost zapůjčení motorových vozidel, kol a vodních skútrů. Místo se nachází v přírodním prostředí nedaleko města Villasimius – 15 km. 

Poznámka: vilku pro 4 osoby je možné obsadit dvěma dvojicemi (sloučit) ve dvou oddělených ložnicích

Stravování: vlastní, možnosti nákupu potravin v místě nebo při výletech, průvodce Vám doporučí na místě restaurace na večeře

Poznámka

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Cena obsahuje

7x ubytování ve vilkách se všemi službami (mimo ložního prádla), dopravu autobusem vč. výletů, trajekt z Livorna do Olbie a zpět, průvodcovské služby

Cena neobsahuje

cestovní pojištění, stravování, vstupy do navštěvovaných objektů (cca 40 €), vratná kauce na jednu vilku (150 € - platí se při nástupu na ubytování)

Tento zájezd pořádá Quicktour s.r.o. (IČO: 28115244)

Itálie - Sardinie - Arbatax
© Dreamstime.com
Itálie - Sardinie - Cagliari, Stampace
© Dreamstime.com
Itálie - Sardinie - La Pelosa
© Dreamstime.com
Itálie - Sardinie - Villasimius Beach
© Dreamstime.com
Itálie - Sardinie - Sardinia Beach
© Dreamstime.com
Itálie - Sardinie - Costa Rei-Sardinia
© Dreamstime.com
Itálie - Sardinie - Chia Beach
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 386 350 220
info-cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
info-praha@quicktour.cz