icoKal
icoKal

Jarní Provence

Zvolte si termín:

Název Cena od  
pokoj 14 990 Kč 13 990 Kč/osobu
autobusem
polopenze
Mobilhome

Kraj levandulí, jiskřivých vín, výborných sýrů, malebných vesniček a bohaté historie. Přesně to je Provence, která na jaře poskytuje ideální podmínky pro pohodové poznávání, procházky a objevování místní kultury. Tento zájezd je doplněný o lehkou turistiku a v případě zájmu i o krátké projížďky na lodičkách.

Program zájezdu

1. den

odjezd z České republiky v odpoledních hodinách, noční přejezd přes SRN.

2. den

průjezd Francií, zastávka na prohlídku historického centra Lyonu; příjezd do kempu a ubytování.

3. den

návštěva levandulového muzea v Saint-Reméze, poté návštěva městečka Vallon-Pont-d‘Arc a prohlídka kaňonu Ardéche s možností koupání a projížďky na lodičkách pod slavným skalním útvarem Pont d‘Arc. Prohlídka krasové jeskyně Grotte de la Madeleine a podvečerní návštěva římského města Orange s vítězným obloukem a antickým divadlem.

4. den

den začne návštěvou opatství Frigolet s malovaným klášterním kostelem, prohlédneme si středověké opevnění na řece Rhôna v městečkách Beaucaire a Tarascon. Procházka přes monumentální římský akvadukt Pont du Gard a odpolední prohlídka Avignonu s papežským palácem a slavným avignonským mostem.

5. den

výlet k moři – návštěva národního parku Camargue, prohlídka městečka Saintes-Maries-de-la-Mer, možnost vyhlídkové plavby po deltě řeky Rhôna. Cestou zpět si prohlédneme historické centrum Arles se zastávkou u římského kolosea Les arènes d’Arles.

6. den

barevný Roussillon s pěším okruhem po pozůstatcích těžby okru. Gordes, městečko umělců vystavené na skalnatém návrší a Borries, kamenné chýše představující styl původních obydlí. Návštěva vyvěračky Fontaine de Vaucluse s promenádou plnou kaváren a restaurací. Možnost návratu do kempu na kánoích po ledové říčce La Sorgue.

7. den

výlet na Mt. Ventoux (nejvyšší horu Provence – 1.911 m). Pěší okruh přes vrchol (cca 10 km) nebo relaxace v horském středisku Mont Serein. Podvečerní zastávka ve vesničce Pernes-les-Fontaines s více než 40 starodávnými kašnami.

8. den

prohlídka římských vykopávek Glanum a psychiatrické léčebny Saint-Paul de Mausole, kde se léčil Vincent van Gogh. Dále jedno z  nejnavštěvovanějších míst Francie Les Baux-de-Provence se zříceninou skalní pevnosti a úchvatnou Carrières de Lumières s vyhlášenou audiovizuální show prezentující díla světových umělců.

9. den

návštěva rodinného vinařství ve slavném Châteauneuf-du-Pape, řízená ochutnávka a nákup vyhlášeného vína, prohlídka muzea. Odjezd z Francie, noční přejezd Německa.

10. den

návrat do ČR v poledních hodinách.

Poznámka

Minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu: 38

Cena obsahuje

7x ubytování v mobilhomech (2x dvoulůžkové ložnice), 7x bohatou provensálskou polopenzi (vaří čeští kuchaři), autobusovou dopravu, průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupné do památek a muzeí (cca 20 - 50 €), výlety na lodích a kánoích (cca 15 - 40 €)

Tento zájezd pořádá Quicktour s.r.o.

Francie - Pont du Gard
© Dreamstime.com
Francie - Avignon
© Dreamstime.com
Francie - Pont d´Arc
© Dreamstime.com
Francie - Chateauneuf-du-Pape
© Dreamstime.com
Francie - Roussillon
© Dreamstime.com
Francie - Avignon
© Dreamstime.com
Francie - Chateauneuf-du-Pape
© Dreamstime.com

Seznam článků k tomuto zájezdu

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 386 350 220
info-cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
info-praha@quicktour.cz